Kraków zwalcza ze smogiem

Jednym spośród trudnych problemów w większości polskich miast jest stan dróg. Nasze województwa są nie zaadaptowane do tak dużego nasilenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na polskich szosach. Z tego powodu jedną z najważniejszych kierunków rozwoju które powinno podjąć prawie każde miasto jest inwestycja w transport i komunikację. Jezdnie i transport miejski to priorytet, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę mieszkańców a także poprawi całość infrastruktury Krakowa.

Na tle innych miast, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie mocno się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma remont przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już wybudowanymi drogami oraz naprawy istniejących tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie kolejne linie komunikacji, ale również lepszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje jeszcze wielu remontów i inwestycji, by jeździło się po nim dobrze. Zarówno samochodem, ale też tramwajami. Ale da się zauważyć jasno, że całość jest na najlepszej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.

Podobne artykuły