włoskie jedzenie w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny typ gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej jemy pizze. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci próbują równie pyszne potrawy – risotto, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu są również nie tak typowe włoskie potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz potrawy z różnych miejsc Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Kuchnia włoska jest prosta, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina włoskie

Żadna szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może zaniedbywać trunków. Posiłek bez wyjątku powinien zawierać również trunek. Lampka białego wina to we Włoszech kanon. Co zjeśc w Krakowie Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta oraz noto z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna mieć szeroki wachlarz win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto poszukać restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film

Podobne artykuły